Mazurkas Catering 360°, Ożarów Mazowiecki
Powrót do listy

41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie

41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie

Po Szczycie NATO 2016, kolejną imprezą na najwyższym szczeblu dyplomatycznym, w czasie której Mazurkas Catering 360° zapewnia obsługę cateringową jest 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, odbywająca się w dniach 02-12 lipca br. w Krakowie. Podczas gali inaugurującej na Wawelu gośćmi honorowymi byli Prezydent RP Andrzej Duda, Dyrektor Generalna UNESCO Irina Bokova oraz Wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Całość realizacji 41. sesji UNESCO nadzoruje Agencja Berm. Zespół Mazurkas Catering 360° przygotował UROCZYSTĄ KOLACJĘ KOKTAJLOWĄ PODCZAS GALI NA WAWELU, rozpoczynającej 41. sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ceremonii udział wzięli Prezydent RP Andrzej Duda, Dyrektor Generalna UNESCO Irina Bokova, Wicepremier i Minister Kulturyi Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński oraz 900 delegatów z 21 krajów członkowskich oraz z ponad 100 innych krajów – sygnatariuszy konwencji w sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego. Ze względu na prestiż wydarzenia, jak i  rangę zaproszonych gości, kolacja została przygotowana oraz wyserwowana z zachowaniem wszystkich zasad protokołu dyplomatycznego. Menu kolacyjne, które zaproponował Szef Kuchni Mariusz Pietrzak oraz Szef Kreatywny Jakub Budnik, oparte było na tradycyjnej polskiej kuchni, do której Szefowie dodali wiele akcentów z kuchni fusion. Uczestników wieczoru zachwyciły takie dania jak: polędwica cielęca z trawą żubrową na sosie z czerwonego wina i czarnej porzeczki, złotopstrąg rolowany z liśćmi botwinki na szpadkach w cytrynowo-winnym sosie, czy gęś z orzechami laskowymi aromatyzowana jarzębiakiem i serwowana z galaretką z czerwonego wina.

W drugim dniu 41. sesji UNESCO Mazurkas Catering 360° zapewnił OBSŁUGĘ CATERINGOWĄ WIECZORNEGO SPOTKANIA W SUKIENNICACH. Dla 150 gości, w tym dla Wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, firma przygotowała uroczystą 3-daniową kolację serwowaną, również z zachowaniem zasad protokołu dyplomatycznego. Uroczystości w tak wyjątkowych historycznych miejscach jak Zamek Królewski na Wawelu i Sukiennice były znakomitą okazją do zaprezentowania znamienitym gościom z całego świata polskiej sztuki kulinarnej w wykonaniu Mistrzów Kuchni Mazurkas Catering 360°.

Oprócz obsługi wieczornych spotkań na Wawelu i w Sukiennicach Mazurkas Catering 360° zapewniał także CAŁODNIOWĄ KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ CATERINGOWĄ DLA 150 OSÓB PODCZAS 3 SPOTKAŃ PLENARNYCH W MUZEUM MIASTA KRAKOWA. Z kolei na zakończenie 41. sesji, 11 lipca br., Mazurkas Catering 360°przygotuje UROCZYSTY KOKTAJL DLA 500 OSÓB W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE.

– Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny mogliśmy obsługiwać wydarzenie tak wysokiej rangi – mówi Michał Kozak, Dyrektor Generalny Mazurkas Catering 360°. – Cieszy nas, że podczas tak ważnego dla kultury i dziedzictwa narodowego wydarzenia mogliśmy ponownie promować polską kuchnię. Po zeszłorocznym Szczycie NATO, którego obsługą na wyłączność zajęliśmy się na PGE Narodowym, Sesja UNESCO jest dla nas kolejną ważną i prestiżową realizacją na szczeblu dyplomatycznym dodaje Michał Kozak.

Organizatorem 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa z ramienia polskiego rządu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przygotowuje ją we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz władzami miasta Kraków i Polskim Komitetem do spraw UNESCO. W imieniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizatorem wykonawczym i koordynatorem Sesji jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem tego wydarzenia. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa to 11 dni obrad, 130 oficjalnych delegacji oraz 3000 gości z ponad 190 krajów.

Powrót do listy

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać jako pierwszy informacje o najciekawszych promocjach ofertach.

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel Sp. z o.o. zarejestrowana w Ożarowie Mazowieckim 05-850 przy ul. Poznańska 177 jako Administrator Danych Osobowych informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z zarejestrowaniem i obsługą hotelarsko-konferencyjno-bankietową oraz marketingiem usług własnych drogą elektroniczną (jeśli wyraził/a Pan/Pani na to zgode). Pani/Pana dane osobowe będą udostępnione jedynie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich ew. poprawienia. Jeśli nie wyraża Pan/Pani zgody na przetwarzanie Pana/Pani danych w powyższych celach lub chciałby Pan/Pani aby Pana/Pani dane zostały usunięte, prosimy o przesłanie informacji o sprzeciwie na adres: marketing@mazurkashotel.pl.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij